İade Şartları
İade , Değişim ve Cayma Hakkı:

Gümüş Hakkında Bilmeniz Gerekenler
999 ayar saf gümüş, takı yapmak için oldukça yumuşak bir metaldir. Bu sebeple % 6-7 oranında bakır ve az miktarda çinko veya nikel karışımı kullanılarak alaşım yapılmaktadır. Ortaya çıkan bu karışım 925 ayar gümüş veya sterling gümüş olarak tanımlanmaktadır. Bu özelliklere sahip ürünler 925 işaretiyle işaretlenmektedir.
925 ayar gümüş kararma yapabilen bir üründür. Komodinin üzerinde bırakılan bir gümüş takı kararır. Gümüş takının kararmasını geciktirecek yöntemlerden biri de gümüşü bez bir kesenin ya da ağzı kapanabilen plastik torbalarda saklamaktır. Gümüş belirli sürelerle parlatıcı deri ya da kumaşla silinmelidir.

İade ve Garanti Şartları
Gumusdukkani.com adresinden alışveriş yapan müşteriler aşağıda belirtilen şartları kabul etmiş sayılır:

Mesafeli Satış Sözleşmesi Yönetmeliği 15. maddesinde de belirtildiği üzere, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz. Örnek ürünler; Kişiye özel isimli , harfli, içine veya dışına isim, tarih yazılan kolye, bileklik, yüzük, kol düğmesi, alyanslar.

1. Almış olduğunuz ürünler üzerinde herhangi bir tahribat gerçekleştirilmediği ve kullanılmadığı takdirde teslim tarihinden itibaren on beş (15) günlük sure içerisinde teslim aldığınız şekliyle iade edebilirsiniz. İade kargonuzun içinde; ürün, ürün faturası ve iade sebebini içeren bir dilekçe bulunmalıdır. Buna ilaveten, ürünün orjinal kutusunun, ambalajının ve aksesuarlarının tam ve hasarsız olması gerekmektedir.
2. Tahribata uğramış ya da orijinal ambalajı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmez. Bu şekilde gönderilen ürünler gumusdukkani.com tarafından hiç bir şekilde kabul edilmez ve iadesi yapılmaz.
3. Yukarıda ifade edilen şartlara uygun ürün iadelerinde, kargo bedeli müşteri tarafından ödenecektir.
4. İade şartlarına uygun olarak tarafımıza ulaştırılan ürünlerin bedelinin iadesi, ürünün gumusdukkani.com tarafından teslim alındığı gün işleme konulur. En çok 15 işgünü iade hesabınıza aktarılır.
5. Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer üründe bir tahribat mevcut ise kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğu unutulmamalıdır.
6. Üzerine müşteri isteğine göre İSİM, TARİH, vb ÖZEL metin veya resim işlenmiş gümüş takılarda İADE KABUL EDİLMEZ.
7. Yüzüklerde ölçü yapıldığından İADE VE DEĞİŞİM KABUL EDİLMEZ.

İade Ettiğim Ürünün Parasını Ne Zaman ve Nasıl Geri Alabilirim?
- Gönderdiğiniz ürün/ürünler, gumusdukkani.com tarafından iade işleminin onaylanması durumunda 14 iş günü içinde "ürün bedeli" tarafınıza geri ödenecektir.
- Ürün Bedel İadesi işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-postanıza bilgi mesajı gönderilir.
- Ödeme şeklinize göre iadeniz gerçekleşecektir.
- Ödeme şekli "Kredi Kartı" ve tercihiniz "Para İadesi" ise; ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.
Top